Poszukujesz idealnego miejsca na ślub?

Wybór sali weselnej może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli jesteście zapracowani i nie macie czasu oglądać wielu lokalizacji ślubnych. W tym artykule otrzymacie 5 praktycznych wskazówek, którymi należy się kierować by bez wysiłku znaleźć wymarzony obiekt na ślub i wesele.

1. Ogólna atmosfera

Nie zapominajcie, że wybrane miejsce stanie się scenerią dla jednego z najważniejszych dni w Waszym życiu. Istotne jest, abyście czuli się tam swobodnie i komfortowo. Podobnie jak w przypadku wyboru sukni ślubnej, istnieje ten nieuchwytny moment, gdy po prostu wiecie, że to jest 'to'. Już na samym początku zdradzę Wam tajemnicę – idealne miejsce na ślub po prostu poczujecie. Wasz wedding planner może zaproponować Wam nietypowe lokalizacje, i nie obawiajcie się ich, nawet jeśli na zdjęciach nie robią one na Was wrażenia. Istnieje wiele miejsc ślubnych, które w internecie wyglądają luksusowo, ale na żywo rozczarowują. Na szczęście, bywa też odwrotnie. Niektóre sale mogą wydawać się nieciekawe na pierwszy rzut oka, a w rzeczywistości zachwycają.

To zaskakujące, ale jedna z moich par pół roku po podpisaniu umowy z salą weselną znalazła inne miejsce, które tak ich oczarowało, że zdecydowali się zerwać wcześniejszą umowę. Wszystko dlatego, że w nowej lokalizacji poczuli się fantastycznie, czego niestety nie doświadczyli w poprzednim miejscu. W mojej karierze często spotkałam się z parami, które doświadczyły tego uczucia natychmiastowej pewności przy pierwszej wizycie w danym miejscu. Jednakże, zdarzały się również sytuacje, gdy mimo iż miejsce wydawało się idealne, nie rezonowało ono z oczekiwaniami czy uczuciami Pary Młodej. Dlatego też miejsca popularne, określane jako „idealne” wcale takie nie muszą być właśnie dla Was. Każda para jest inna, dlatego wybierzcie miejsce, które będzie w Waszym stylu.​

2. Dostosowanie do potrzeb i stylu

Wybór lokalizacji na ślub bardziej przystępnej cenowo, np. industrialnego, wnętrza z myślą o dekoracjach w stylu glamour jest powszechnym błędem Par Młodych. Niestety, takie podejście paradoksalnie może skutkować przekroczeniem pierwotnego budżetu, koniecznym do zrealizowania zamierzonej koncepcji dekoracyjnej lub prowadzi do osiągnięcia efektu, który jest daleki od spójności stylistycznej i wizualnej harmonii. Jeśli organizujecie kameralne przyjęcie na 50 osób zalecam unikanie odwiedzania dużych sal bankietowych. Choć te przestronne wnętrza mogą być niezwykle atrakcyjne wizualnie, ograniczona liczba gości może odczuwać dyskomfort i zagubienie w zbyt obszernej przestrzeni, co z kolei może wpływać na atmosferę i ogólne wrażenia z uroczystości.

3. Budżet

Ostateczny wybór sali weselnej powinien być oczywiście zgodny z Waszym budżetem. Niezbędne jest szczegółowe przeanalizowanie wszelkich kosztów związanych z wynajmem wybranego obiektu, w tym potencjalnych dodatkowych opłat, które często umykają uwadze, takich jak koszty parkingu, wcześniejszego zakwaterowania, montaży w dniu poprzedzającym wesele, czy wynajęcia przestrzeni na przygotowania. Nie ma to większego sensu, gdyż może być Wam po prostu przykro, że tak piękne miejsce na ślub nie jest dla Was osiągalne. Możecie nawet dojść do nieracjonalnych rozwiązań, takich jak zaciągnięcie pożyczki tylko po to, aby zarezerwować daną lokalizację wesela. Ślub wiąże się z ogromnymi emocjami i czasem trudno jest się powstrzymać w decyzjach, tłumacząc sobie, że to Wasz najważniejszy dzień w życiu. Oczywiście, że tak, ale lepiej pozostawić dobre wspomnienia po tym dniu i nie pogrążać się w długach.

4. Dostęp do ogrodu

Z racji, że zdecydowana większość par marzy o ślubie w plenerze, warto wybierać potencjalne miejsce na ślub i wesele pod kątem dostępu do ogrodu czy parku. Idealnie, jeśli ta przestrzeń znajduje się blisko miejsca przyjęcia. W tej kwestii możecie być bardzo kreatywni i nie musicie ograniczać się do miejsc proponowanych przez menadżera sali. Może zachwyci Was piękne, stare drzewo, przy którym będziecie chcieli powiedzieć sakramentalne „tak”? A może tuż obok znajduje się staw, którego niewielkie udekorowanie przeniesie Was we włoskie klimaty jeziora Como? Nawet jeśli nie planujecie ceremonii pod gołym niebem, warto rozważyć obiekty otoczone rozległą zielenią. Ślub i wesele to nie tylko tańce i jedzenie, ale także czas na spotkania z bliskimi i rozmowy w kuluarach. Goście zawsze będą szukali miejsca, aby wyjść na zewnątrz, odpocząć czy złapać świeżego powietrza. Ogród to idealne miejsce na stworzenie strefy chillout z leżakami lub meblami ogrodowymi. Doskonałym uzupełnieniem może być plenerowy bar, stanowiący fantastyczną atrakcję dla gości. Czy wiecie, że coraz więcej par decyduje się na sesję zdjęciową w trakcie wesela? Wybór miejsca na wesele z pięknym ogrodem to duża oszczędność pieniędzy w porównaniu do sesji zdjęciowej innego dnia (odpadają koszty wynajęcia miejsca, makijażu, fryzury, czyszczenia sukni itd.), a wartość ślubnych zdjęć wykonanych w tak urokliwym otoczeniu jest nie do przecenienia.

5. Menu i obsługa

Nie można zapominać o tak istotnym aspekcie, jakim jest menu weselne. Nawet najpiękniejsze miejsce nie zdobędzie serca Waszych gości, jeśli opuszczą przyjęcie głodni. Pamiętajcie, że dania muszą być nie tylko solidne, ale także atrakcyjne wizualnie. Ważne jest, aby zapytać, czy dany obiekt lub catering uwzględnia restrykcje żywieniowe gości. Koniecznie udajcie się na degustację dań i sprawdźcie, czy oferta sali spełnia Wasze oczekiwania. Jeśli element menu jest dla Was niezwykle ważny, spróbujcie umówić się na degustację jeszcze przed podpisaniem umowy. Profesjonalny obiekt, któremu zależy na klientach, nie powinien odmówić. Jeśli rzeczywiście posiada tak wyśmienitą kuchnię, jaką chwali się w ofercie, nie powinien mieć problemu z udowodnieniem tego. Dobre miejsce na wesele to takie, które dysponuje odpowiednią liczbą kelnerów. Najbardziej elegancki serwis zapewni zespół, w którym przypada jeden kelner na dziesięciu gości. Jeśli dana lokalizacja wesela oferuje mniej, zapytajcie, czy istnieje możliwość zwiększenia liczby kelnerów. Idealnie, jeśli lokalizacja ślubna zatrudnia swoich kelnerów na stałe, a nie korzysta z tymczasowej agencji kelnerskiej.

Powyższe wskazówki powinny okazać się pomocne. Jeśli mimo to czujecie się zagubieni, zapytajcie o naszą ofertę, a z pewnością pomożemy Wam wybrać nie tylko idealne miejsce, ale także zorganizować całe przyjęcie na najwyższym poziomie.

Comments are closed.